Kam vyrazit v létě do okolí?

Dětský svět

Pro malé i velké nabízí celou řadu aktivit, atrakcí a sportovního vyžití. Mimo horské koloběžky a káry zde naleznete trampolínu, skákací hrad, prolézačky, skluzavky, lanové centrum, dětské hřiště, míčové hry a mnoho dalšího včetně občerstvení.
www.novako-ski.cz

Salaš Ryžovna

Restauraci s kulinářskými specialitami, biofarmu a sýrárnu to vše naleznete na jediném místě nedaleko Božího Daru v panenské přírodě Krušných hor.
Sýrárna Salaš Ryžovna vyrábí přírodní farmářské sýry z kravského, ovčího a kozího mléka v BIO kvalitě. Nově byly do výroby sýrárny zařazeny i jogurty.
Vzdálenost od B. Daru je 7 km směrem na Horní Blatnou. 

Letní bobová dráha

Bobovou dráhu najdete v městečku Oberwiesenthal kousek za hranicemi, nedaleko místní tenisové haly. Jezdí se od jara do podzimu, vždy pokud není dráha mokrá.
Obvyklá provozní doba je 10:00 – 18:00 hodin. Cena se pohybuje okolo 2-3 Eura za jízdu pro dospělého.

Nordic walking

Nordic Walking je nenáročná chůze, nejpřirozenější pohyb člověka, pouze s použitím speciálních holí.
Při správné technice se zapojí až 90% svalstva. Zapojení tak velkého procenta vašich svalů má za následek zvýšenou srdeční činnost a tím je Nordic Walking vhodný nejen jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám.
Díky holím přenesete část své hmotnosti na svaly paží a odlehčíte tím nohy a šetříte tím vaše klouby. Hole vám též pomůžou k narovnání zad při chůzi.
Oproti běžné chůzi spotřebujete mnohem více energie. Při Nordic Walking můžete spálit za hodinu až 600 kcal. Což se pozitivně projeví na úbytku přebytečných kilogramů.

Pěší výlety 
Výlety na kole